Pivní lázně

Historie a současnost pivních lázní

Ač se zdá, že pivní lázně jsou novinkou, historie této procedury sahá dle doložených zmínek až do starověku. Pivní koupele jsou známé více jak 2000 let. Pivo se v té době ještě nevyrábělo z chmele, ale z obilného sladu. Klasické pivní koupele tudíž začaly být užívány až s nahrazením obilí chmelem, tj. po roce 768 n.l.

Pivní koupele současnosti

Historie moderních pivních koupelí se datuje až od konce 20. století. Renesanci této procedury nastartoval v roce 1997 německý pivovar Klosterbrauerei Neuzelle.
Od té doby se tato wellness procedura rozšířila do celého světa a dosahuje stále větší obliby. V České republice lázně, které se jmenovaly "pivní", zahájily provoz
v roce 2006. Od té doby vznikla na území ČR další místa nabízející tuto proceduru. 

Avšak místo nefiltrovaného a nepasterizovaného piva, se do „pivní“ lázně přidává odpad z pivovaru, mladina pro pivo které ještě nekvasilo, suchý slad a chmel, kosmetická pivní pěna a nebo mix těchto surovin.
V Evropském centrum přírodních pivních lázní se do horké lázně přidává slutečné nefiltrované a nepasterizované 14° tmavé karlovarské pivo
z rodinného pivovaru, podle vlastního patentu na pivní lázně

Léčivé účinky pivních lázní

Blahodárné účinky piva jako takového jsou prokázány už velmi dlouho, stejně jako účinky pivních koupelí. Během procedury se do pokožky Vašeho těla dostávají složky z živého nefiltrovaného piva. Mezi ně především patří proteiny, uhlovodíky, celé spektrum aminokyselin a vitamínů (především skupiny B), organické kyseliny a minirální prvky (železo, draslík aj.).

Vzhledem k doporučenému pitnému režimu během pivní lázně můžete všechny účinné látky do těla dodávat i vnitřním způsobem a docílit tak optimálního efektu.

Horká pivní lázeň s aeromasáží:

 • čistí pokožku
 • otevírá póry a odvádí z organismu toxiny
 • dodává organismu všechny v pivě obsažené užitečné látky
 • masíruje celé tělo, odstraňuje svalové napětí a prohřívá klouby
 • zlepšuje srdeční činnost a činnost celého krevního oběhu
 • aeromasáž zlepšuje regeneraci pokožky a zvyšuje její elasticitu
 • napomáhá hubnutí
 • reguluje nadměrné pocení
 • normalizuje arteriální krevní tlak
 • má pozitivní vliv na potenci
 • posiluje se imunita

Kontraindikace jsou velmi vzácné a není jich mnoho. Pivní procedura se tak nedoporučuje v případě těžké hypertenze, po operacích srdce (do 1 roku po operaci) a v případě těhotenství.

Děti ve věku 2-14 let mohou proceduru absolvovat pouze v doprovodu zákonného zástupce, bez možnosti užití doporučovaného pitného režimu.

Léčivé účinky pivních koupelí jsou známy již z dob starověku. Přírodní pivní lázně v Karlových Varech Nivách pro tuto proceduru využívají živé, nefiltrované 14° karlovarské pivo „Starý hrad“ vyráběné ve vlastním rodinném pivovaru. Horká pivní lázeň je připravována kombinací pramenité vody a piva. 

V přírodních pivních lázních se budete koupat v opravdovém pivě (žádné náhražky, ale skutečné pivo)!

V pivních lázních je Vám k dispozici 20 dřevěných kádí pro 1-2 osoby a 1 velká dřevěná káď pro skupinu až 6-ti osob. Kapacita pivních lázní je připravena splnit přání i zájezdovým autobusům.

Jak procedura probíhá?

 • Pivní koupel (37°C) s aeromasáží v délce až 30 minut.
 • Pitný režim v podobě nefiltrovaného, nepasterizovaného 14° piva „Starý hrad“.
 • Relaxace na lůžku v délce až 30 minut​.
 • Doprovodná relaxační hudba.

Na proceduru nepotřebujete s sebou žádné vybavení. K dispozici jsou Vám deky, osušky a prostěradla.

Pro optimální efekt této procedury doporučujeme lázeň několikrát opakovat a to i v průběhu jednoho týdne

Kontakty

Kontaktujte nás na tel.
+420 727 833 309

 

Další kontakty >>>

Designed by Friendly Marketing

Evropské centrum- přírodní pivní lázně - Karlovy Vary - Niva

CESTOVNÍ SCHÉMA